Evli Yürüyen Ölüler Kimdir?

İkiniz de yaşayacağınız sürece, başka biriyle birlikte olma sözü verdiğiniz zaman, evliliğinizde hayatta olacağınıza söz veriyorsunuz. Aksi halde yapmak, yaşam ve zaman – Tanrı’nın en değerli armağanlarını israf etmektir.

Robin L. Smith
Farklı bir ölüm türü

Her gün iki kişi aşklarının kutsallığında durur ve birlikte ölmeyi taahhüt ederler. Eğer çoğunluğumuz gibiyseniz, bu yemin gerçek anlamını, yani gelin ile damat arasındaki evlilik bağlarını koparacak olan fiziksel ölümü anlamayı düşünebilirsiniz.

Ama şok edici gerçek şu ki, birçok çift ölümlerinden çok sonra evli kaldı. Onlar “evli, yürüyen ölüler”. Görüyorsun ya, yaşadıkları ölüm fiziksel değil, ruhsal.

Bu manevi ölüm, bir kişi mutsuz, sevgisiz (ve çoğu zaman) kötü niyetli bir evlilikte kalmayı seçtiğinde ortaya çıkar. İronik olarak, bu bireyler, her ikisi de yaşayacakları sürece eşleriyle birlikte olma yeminlerini onurlandırdıklarına inanıyor, ancak ruhları ve ruhları çoktan öldü.

Ne yazık ki, yürüyen ölülerin bir üyesi olan çok fazla insan gördüm, çünkü ilişkileri kim olduklarının özünü öldürüyor.
İşaretler

Yeterince yakından bakarsanız ve dinlerseniz, işaretlerin farkına varacaksınız: gözlere hiç yansımamış hazır bir gülümseme. Hafif pişmanlık ve küçümseme ipucu sesinde eşlerinden bahsettiklerinde duymuşlardı. İstifa, umutlarını ve hayallerini sürdürmemeye karar verirken ifade etti çünkü ortakları onları “gerçeklerle yüzleşmeye” ikna etti.

Elbette, insanların niçin sefil evliliklerde kalmayı seçtikleri konusunda soru sıklıkla gündeme getirildi. Fakat belki de daha iyi bir soru olmalı, insanlar neden başlamak için sağlıksız ilişkilere girmeye karar veriyor?

Bir erkek neden her fırsatta onu utandıran ve küçümseyen bir kadını seçer? Neden bir kadın zihinsel, sözlü veya fiziksel olarak istismara uğradığı ilk seferinde çantasını toplamaz?

Benim kişisel hislerim yol boyunca bir yerlerde, özgüvenim ciddi şekilde zarar gördü. Bu, neden bir ömür boyu acı çekmeyi seçtiğini açıklayan tek neden.
İhlal edilen evlilik sözleşmesi

Bir kişi duygusal olarak yoksun veya küfürlü olarak ilişkisini kontrol ettiğinde, evlilik sözleşmesini çoktan ihlal etti. Böyle bir birliğin içinde kalmak, kendinizi ve muhtemelen hayatınızı da kaybetmekle sonuçlanacaktır.

Evlilik karşıtı olmadığımı açıklamak için bir dakikanızı ayırayım. Sadece gereksiz acı çekmeye karşıyım. Kendinize bu soruyu sorun – sonunda, mezar taşınızın okumasını ister misiniz, “işte işte Jill. O orada Jack’le acı sona erdi mi ?!”
Sonuç olarak

Son olarak, gerçek şu ki suistimal ve ıstırap aşkla aynı değildir. Asla olmaz, asla olmaz. Eğer ilişkiniz ruhunuzu öldürüyorsa, öz sevgiyi ve korumayı mı yoksa ömür boyu sürecek bir sefaleti mi seçeceğinize karar vermeniz gerekir.

En derin umudum, ilkini seçmenizdir. Daha az bir şey trajik bir atık olacaktır.