Evlilik Siz misiniz?

Yüzyıllar boyunca insanların sonunda evlenecekleri ve kendi aileleri olacağı varsayılmıştır. Yıllar önce, tüm genç kadınların evlenip çocuk doğuracaklarıydı. Birçok kültürde, kızlar 15 yaşına kadar evlenmemişlerse, ıstakoz olma yolundalardı. Evlilik çağları bugünlerde yaşlansa da, aynı inançların bir kısmı da vardı. Günümüzde kadınlar daha sonra evlenip, daha sonraları üniversiteye devam etmeleri ve kendi önemli kariyerlerine sahip olmaları nedeniyle evleniyorlar. Kadınları 30’lu yaşlarında ilk kez evlenmeleri olağandışı değildir, çünkü kendi kariyerlerine yerleşme için zaman ayırmışlardır.

İnsanların son yıllarda gittikçe daha fazla gördükleri alışılmadık bir şey olsa da, kadınlar ve asla evlenmeyen erkekler. Bu insanların bazıları için, çünkü hayatlarının geri kalanını geçirmek için doğru kişi olduğunu düşündükleri kimseyle tanışmadılar. Diğerleri ise sonsuza dek yasal olarak bir başkasına bağlı kalmak istemediler. Bu, bu konuda yanlış bir şey olduğu anlamına gelmez. Bu bir seçim.

Kendin hakkında anlaman gereken bir şey, evli olmaman gereken insanlardan biri olup olmadığın.

Bu kategoriye girip girmediğinizi söylemenin kesinlikle bir yolu var ve kendinizi o grupta bulursanız, bu bilgileri yalnızca bir yaşam arkadaşı arıyor olmaları durumunda bulduğunuz kişilerle paylaşmak adil olur.

Pek çok insan sadece kendi yollarına setlenmiş hale gelir. ”Bu, belirli bir rutin ve bir şeyleri yapmaktan hoşlandıkları ve başka birini barındıracak şekilde değiştirmekle ilgilenmedikleri anlamına gelir. Özel birinin şirketinin tadını çıkarmaya başlayabilirsin, ama o kişinin seninle yaşamasını da istemeyebilirsin.

Mali açıdan bağımsız mısınız? Öyleyse, faturalarını ödemelerine yardımcı olmak için size güvenebilecek başka birisine sahip olmanız sizi rahatsız edebilir. Bağlandığınız birinin, yasal olarak bağlı olmanız durumunda sizi sorumlu tutabilecek bazı finansal sorunlara sahip olma olasılığı her zaman vardır. Bu muhtemelen katılmak istemediğiniz başka bir şeydir.

Sadece bekçi türü değilsiniz olabilir. Bir başkası için yemek yapmaktan veya çamaşırlarını yıkamaktan sorumlu olmak istemezsiniz ve bir başkasının peşinden koşmaktan heyecan duymazsınız. Belki de hasta olduklarında birine bakmaktan hoşlanmıyorsundur. Bunların hepsi birlikte ya da yasal olarak evli olsanız da, bağlı bir ilişkinin parçası.

Evlenmek isteyip istemediğinizi anlamak için ciddiye almanız gerekenlerin hepsi bunlar. Bağlı işlerle birlikte devam eden tüm sorumlulukları istemediğinizi düşünüyorsanız, büyük olasılıkla ihtiyaç duyan, hatta evlenmeniz gereken bir kişi değilsinizdir. Bu şekilde hissederseniz, kendinizi hiçbir şekilde eksik görmeyin. Sen değilsin. Sadece koridordan aşağı inmeden önce anladığın için şükret. Ama eğer evlenme türü iseniz, lütfen devam edin.