Romantizm Ekleme

Her Zaman Gül ve Mumları Demek Değildir – Tanışma Bilgilendirme İpuçları Birçoğumuz romantizm kelimesini düşündüğümüzde, aşk, sevişmeyi ve başka biriyle inanılmaz bir bağlantı kurmayı düşünürüz. Birçoğumuz ilişkimize nasıl romantizm katabileceğimizi merak ettiğimizde genellikle iç çamaşırlarıyla, yumuşak müzikle ve şarapla dolu seksi geceleri düşünüyoruz. Ama bu mu? Bu sürümde yanlış olan bir şey yok, ancak sahip olduğumuz tek seçenek bu mu? Şahsen ben öyle düşünmüyorum.

Etrafımdaki en romantik insan olarak kabul edilebileceğimden emin değilim. Sanırım öyleyim ama kim biliyor? Bana göre romantizm başkasıyla derin bir bağlantı kurmaktır. Sadece iç çamaşırlarıyla şarabın ötesine geçen bir bağlantı.

Birbirini seven iki insanın, her ikisinin de zevk aldığı aktiviteler yaparak birlikte vakit geçirebileceğini düşünüyorum, bu bir romantizm şekli olabilir. Doğru, mutlaka hakkında yazılan romantizm türü değildir, ancak bu çift için romantik olamayacağı anlamına gelmez.
Düşünürseniz, yaşamımız boyunca sakladığımız güzel anılar iki ana temayı içerir: zevk aldığımız bir şeyi yapmak ve / veya sevdiğimiz birisiyle birlikte olmak. Bir şeyi birleştirdiğinizde, sevdiğiniz biriyle eğlenirsiniz, bence mükemmel ve bence herhangi bir ilişkiye romantizm katmanın (genellikle gözden kaçan) bir yolu olabilir.

Tabii ki, buradaki önemli ayrım, ikisinin de hoşuna giden bir şey olması gerektiğidir. Avlanmaya gitmek istiyorsanız ve eşiniz avlanmaktan nefret ediyorsa, romantik değildir. Eşiniz gitmeyi kabul etse bile, romantizm onun üzerinde kaybolacak.

Öyleyse, bu “geleneksel olmayan” romantik jestleri dikkatlice seçin. Çok iyi tanıdığınız zaman, kendi kendinize kabul etmek istemeseniz bile, istemediğiniz bile olsa, eşinizin belirli bir faaliyete katılacağına inanma konusunda kendinizi kandırmayın.

Romantik olan başka bir şey, yine de bence, sıra dışı bir şey. Yıllar önce, her gece seks yaptıklarını övünmekten hoşlanan bir çift (dürüst olmak gerekirse biraz tuhaflardı) biliyordum.
Beklendiği gibi, kocam bununla övündü, ama karısına gerçekten dediği kadar zevk alıp almadığını sorduğumda, alışkanlık haline geldi ve gerçekten sıcak ve heyecan verici bir şey değildi. Her gece yatmadan önce dişlerini fırçalamak gibi bir şey olduğunu söyledi… rutin hale geldi.

Bu yüzden, hangi romantik hareketi yapmayı severseniz, çok sık bir şey yapılırsa rutine dönüşeceğini unutmayın. Sık sık yapılan bir şey yoğunluğunu hızlı bir şekilde kaybeder ve sıkıcı veya en azından heyecan verici hale gelebilir.

Bu nedenle, ilişkinize romantizm eklemek istiyorsanız, kendinizi geleneksel şeylerle kısıtlamayın (bunlarda yanlış olan hiçbir şey yoktur, ama siz de olayları ilginç tutmak istersiniz). Siz, eşiniz ve yapmayı sevdiğiniz şeyleri düşünün. Sonra bunları birlikte yapabileceğiniz bir zaman ayarlayın. Bu çok romantik olabilir.