İlişki Drama Hastalığı? Daha Mutlu Birlik İçin 10 Emri Takip Edin

Sadece bıktınız. Sabit savunarak. Pasif-agresif açıklamalar. Bitmeyen eleştiri.

Drama içermeyen bir ilişkiye sahip olmanın sadece bir masal olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Evet, her ilişkinin iniş ve çıkış payları olacaktır, ancak vadideki alçaktan daha yüksek dağlara sahip olmak mümkündür.

Aşağıdakiler, çiftlerin daha sevgi dolu, sağlıklı ve uyumlu ilişkilere yol açacak olan takip etmesi gereken 10 emirdir:

10. Emir – Aktif dinleme sanatını öğrenin. Sadece birbirimizle konuşmak yerine, birbirimizle konuşmayı öğrenmeliyiz. Eşinizin sizinle konuşurken ne ifade etmeye çalıştığına odaklanmak için zaman ayırın. Aktif dinleme, yanlış anlamaları ve karışıklıkları önlemek için harikalar yaratabilir.
9. Emir – Birlikte kaliteli zaman geçirmeyi öncelikli yapın. Bu, hepimizin çok meşgul insanlar olduğumuz bir gerçektir. Ancak, ilişkilerimiz bizim için önemliyse, birlikte zaman geçirmeliyiz. Genellikle, düşündüğümüz kadar zor değil. Örneğin, televizyon ya da akıllı telefon gibi dikkat dağıtıcı olmadan birlikte akşam yemeği yemeyi kabul edin. Erken kuşsanız, sabah saatlerinde birlikte Nest.com’da kaliteli zaman geçirme konusunda bu harika makaleye göz atın.
8. Emir – Birbirinizi destekleyin. Hiçbir şey eşinizin “arkanızı döndüğünü” bilmek gibiydi. Bu kesinlik özlemlerimizi artırmaya yardımcı olur ve bize ekstra motivasyon kazandırır. Aynı şekilde, ortağımızın desteğine sahip olmamak, kelimenin tam anlamıyla yelkenlerimizden rüzgarı alabilir. Ortaklarımızın bize inandığını ve köşemizde olduğunu hissetmeliyiz.

   7. Emir – Sözlerine dikkat et. Sözlerimizin gücü var. Onları cesaretlendirmek ve inşa etmek veya cesaret kırmak ve yıkmak için kullanabiliriz. İlişkilerimizde, dillerimizin gücünün nasıl kullanılacağına karar vermeliyiz. Akıllıca seçelim.

6. Emir – Affet. Hepimizin insan olduğumuzu hatırlamalıyız. Sen berbat ediyorsun, ben berbat ediyorum ve ortaklarımız berbat ediyor. Daha bağışlayıcı olmayı ve kinleri bırakmayı öğrenmek sadece ilişkilerimizi zorlaştırmakla kalmaz aynı zamanda bizi birey olarak da özgürleştirir.
5. Emir – Minnettar olun. Hepimiz takdir edilmek istiyoruz. Ortaklarımıza, onlara ne kadar değer verdiğimizi bilmelerini sağlamak, bir ilişki üzerinde inanılmaz restoratif etkilere sahiptir. Aslında, bütün bir yazı, kelimelerin neredeyse büyülü güçlerine teşekkür etti.
Dördüncü Emir – Ne demek istediğini söyle, ne demek istediğini söyle. Bariz olduğu belirtiliyor ama birbirimizin kafasını okuyamıyoruz. Arkadaşlarımıza net bir şekilde ne demek istediğimizi tam olarak ifade etmek için çaba göstermeliyiz. Bunu yapmak, çok fazla çatışma ve karışıklığı önleyebilir.
3. Emir – Eşini değiştirmeye çalışma. Olgun aşk tamamen kabullenmeyle ilgilidir. Başka bir insanı değiştirmeye çalışmak boşuna ve karşı üretkendir. Yeterli bir şey elde edilemez dedi.

2. Emir – Duygusal bagajı kapıda önceki ilişkilerden kontrol edin. Birçoğumuz, eski sevgilimizin hataları için ortaklarımızı sorumlu tutma eğilimine sahibiz. Bu masum bir insanı hapse göndermenin duygusal karşılığıdır. Bu haksızlık ve çoğu zaman başarısızlıkla ilişki kuruyor.

1. Emir – Kendi mutluluğunuzdan sorumlu olun. Çok sayıda romantik filmin bize söylediklerine rağmen, gerçek mutluluk her birimizin içinden gelmelidir. Ne kadar çabuk ortadan kalkarsak, efsanevi romantik efsaneyi başka bir kimsenin “bizi nasıl tamamladığını”, ilişkilerimizin daha sağlıklı olacağına karar veririz. Kendi derinizde rahat olmak ve aynada kimi gördüğünüzü sevmek, başka bir insanla sağlıklı bir ilişki kurmak için en önemli adımdır.

Tabii ki ilişkiler, ilgili çiftler kadar karmaşık. Ancak, sonuçta, en mutlu ilişkilerden zevk alan insanlar bu kilit emirlere uyma eğilimindedir. Hak ettiğiniz doyurucu (ve drama içermeyen!) İlişkiyi yaratmanın hayati unsurlarıdır.

Daha mutlu bir ilişki için 11. emir nedir? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.