7 Neden Erkeklerle Arkadaşlık Önerisi Bir Din Gibi?

1. Rol Modelleri:
Arkadaşlık tavsiyesi: «İşte Gizem / Stil / diğer guru, uzman. Bu çekici bir adamın davranış şeklidir. Şimdi git onu taklit et. »

Din: «İşte İsa / Muhammed / diğer tanrı / aziz. İyi bir insan böyle davranır. Şimdi git onu taklit et.
2. Sözler:
Arkadaş tavsiyesi: «Bu randevu gurusunun öğretilerini yeterince uzun süre öğrenir ve yaşarsanız, cinsel bolluk yerine ulaşırsınız, mutlu olursunuz, bakireleri becerirsiniz, uzun süreli ilişkiler kurarsınız.
Din: «Bu tanrının öğretileriyle yeterince uzun süre öğrenir ve yaşarsanız, cennete gidersiniz, mutlu olursunuz / sonsuz yaşama / bakireleri becerirsiniz / çok uzun süreli ilişkilere sahip olursunuz».

3. Gerçek:

Arkadaşlık tavsiyesi: Bu arkadaşlık gurusunun yeterince öğretisi ile yeterince uzun süre öğrenir ve yaşarsanız, kafa karıştırıcı teoriyle dolu bir kafaya rağmen, yine de aynı kişi olacaksınız. Randevu tavsiyelerini güvenle “öksüzükler”, “seçimler” ve “AFC’lere” dağıtan bir “çevrimiçi gurup” olmak, ve gizlice kadınlarla olan başarınızın hemen köşede olmasını ümit etmek isteyeceksiniz.

Din: Eğer bu tanrının öğretilerini yeterince uzun süre öğrenir ve yaşarsanız, kafa karıştırıcı kutsal yazılarla dolu bir kafaya rağmen, yine de aynı kişi olacaksınız. Kahve molaları sırasında ve otobüs duraklarında gizlice daha iyi bir yaşamın olmasını ümit ederek, yeni bulunan bilgilerinizi “dünyasal” insanlara ve “günahkarlara” vaaz etme eğiliminde olacaksınız.

4. Tökezleyen Bloklar:

Arkadaşlık tavsiyesi: MPUA ile AFC arasında bir yerdeyseniz, baştan çıkarıcı bir ineğiniz olur.
Din: Eğer bir aziz ya da günahkar değilseniz, bir arafa gireceksiniz.
5. Çelişkiler:

Arkadaşlık tavsiyesi: Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda baştan çıkarma yöntemi vardır. Karşılaştığınız her tanışma gurusu, baştan çıkarma yönteminin kadın külotuna en hızlı yol olduğunu size söyleyecektir. Size, diğer baştan çıkarma yöntemlerinde size “tutarsızlıklar” göstermekten mutluluk duyacaktır. Kendi başına tutarsızlıklara habersiz kalacaktır.

Din: Seçilebilecek çok fazla din var. Karşılaştığınız her bakan / vaiz size dininin Tanrı’nın mesajının en doğru yorumu olduğunu ve başkalarının yanlış anladığını söyleyecektir. Size diğer dinlerdeki tutarsızlıkların kanıtını gösterecektir. Kendi başına tutarsızlıklara habersiz kalacaktır.

6. Kadınlar:
Arkadaşlık tavsiyesi: Kadınlar için gerçek duygularını bastır. Arzu ettiğinizi ifade ederseniz ve bu arzulardan utanmadan hareket ederseniz, patlayacaksınız. Bu yanlış.

Din: Onlar için gerçek duygularını bastır. İstediğinizi ifade ediyor ve arzunuza göre hareket ediyorsanız, doğrudan cehenneme gideceksiniz. Yanlış.

7. Siz:
Arkadaşlık tavsiyesi: Kırılmışsınız. Tamir ve rehberliğe ihtiyacınız var. Çıkma önerileri olmadan, sinirli olacaksınız «hey, hadi sadece arkadaş olalım» sonsuza dek chump.
Din: Sen kusursuzsun. Kurtuluşa ve rehberliğe ihtiyacın var. Çıkma tavsiyesi olmadan, dümensiz bir günahkar olacaksınız ve muhtemelen ateşli bir çukurda Armageddon / yanıkta imha edileceksiniz.