CANLI SOHBET AJANLARININ ÖZELLİKLERİ

Son derece etkili bir canlı sohbet temsilcisi, şirketin yüz alanıdır. Web sitenizin ziyaretçilerine yönelik iyi bir tüketici deneyimi sunabilen ve onları memnun ve güvenilir müşterilerinize dönüştürebilen yalnız olacak. Fikirler, müşteri katılımında büyük rol oynayan etkili canlı sohbet aracının bazı özelliklerini seçti.

Alan Anlama ve Ürün Anlama

Maksimum durumlarda sohbet ajanları şirket için ilk sebep olabilir. Çok fazla trafik, web sitelerinde yer alan bilgileri okumak yerine, canlı bir ajana sahip olma şartlarını tartışmayı tercih ediyor. Bu nedenle dönüşüm, sohbet ajanları alan adı anlayışına ve ürün içindeki komutlara bağlıdır ve kişiselleştirme sınırlarıdır. Bu nedenle, sohbetlerinizin harika ürün lansmanları, teknik şartnameler dahil ürün özellikleri, ödeme politikaları, geri ödeme politikaları ve toplam ürün anlayışı hakkında bilgilendirilmesi harika bir fikirdir. Etkili operatörler, platformun özelliklerini, işlevselliğini ve çalışabilirliğini kullanarak iyi deneyime sahip olmalıdır. Tüm yazılım belgelerini incelediklerinde, özelliklerin belirsiz olduğu durumlarda açıklama isteyin ve kendilerini ürün güncellemeleri, geliştirmeler ve yeni sürümlerle tanıştırarak sporun üstünde durun.

Canlı Destek ve Dil Yeterliliği

Şirket için aktif bir sohbet görevlisi işe başlamadan önce, onların dil üzerinde komutlarını sağlayın. Seviyeyi karşılamamalı, minimum ihtiyaçları ve geçerli endüstri standartlarını aşmamalıdır. Yazma testi, kendi adına grup tartışması yapılarak kontrol edilebilir. Kelime bilgisi becerileri, işe alım sürecinde önemli bir unsurdur çünkü canlı müşteri etkileşimi açısından, dil yetkinliği etkili bir sohbet merkezli hizmet sunum modeli için her zaman ön şarttır.

Canlı Sohbet'de Hazır Mesajların Doğru ve Doğru Kullanımı

Sohbet operatörü, canlı sohbet kutulu mesaj dizininizdeki tüm hazır mesajların içeriğini kullanarak tamamen sohbet etmelidir. Böylece ziyaretçileriniz ve müşterileriniz için yanlış mesajlar göndermeyecekler. Son derece etkili bir sohbet ajanı, sohbet isteklerini beklerken, yalın zamanını proaktif bir şekilde yeni konserve mesajları okumak, düzenlemek ve oluşturmak için harcar.

Canlı Destek Etkileşimleri Sırasında Pozitif Davet ve Düşürülen Yanıt Süresi

Harika bir canlı sohbet operatörü, bireylerinizi, malları azarlama ve mallarını gereksinimlerini kullanarak karşılamaları için onları proaktif olarak davet eder. Sohbet taleplerini asla beklemez. Canlı sohbet ajanı, bunlara hızlı bir şekilde yanıt vermenin yanı sıra çoklu sohbetleri de yönetmelidir. Yani canlı destek etkileşimi sırasında tepki süresi azaltılmalıdır.

Canlı Katılımın Pazarlama mantısı

Etkili müşteri desteği, yalnızca canlı sohbet temsilcisi kibar ve düzgün konuşuyorsa sunulabilir. Etkili sohbet operatörleri, ek alımlar yapmaları ve tavsiye etmeleri için onlara yardımcı olacak bir araç cephanesine sahip olduklarından şanslı olurlar. Bunlar arasında pozitif canlı sohbet, sohbet daveti açılır penceresi, birlikte göz atma, Push URL’leri - ne demek istediğimi görürsünüz. Sohbet operatörlerinizi yalnızca çevrimiçi müşterileriniz için ek hizmetler ve ürünler pazarlamak için teşvik etmeyebilirsiniz, ancak ek olarak küçük komisyonları teşvik olarak sunabilirsiniz. Bununla birlikte, sohbet operatörleri her ne olursa olsun, önce müşteri destek temsilcileri olduklarını ve daha sonra pazarlamacı olduklarını belirtmelidirler.