Canlı Sohbet Yetkilendirmek için üç neden

Artık kişi veya hatta telefonun birincil iletişim türleri artık en çok metinle gerçekleştiriliyor. Ardından, bu ziyaretçilerin çevrimiçi ortamda arama yaparken veya alışveriş yaparken aynı türde bir iletişim kullanma arzusu yaygındır. Yazılı metin tipi iletişim türü, şirketlerin Canlı Sohbet olarak bilinen artan bir alışveriş kitlesine ulaşabilmeleri için gerçekten bir yöntemdir.

Çevrimiçi canlı sohbetin alınması, tüketicilerin web sitesinde ek zaman geçirme ve hedefe doğru olma, yani satın alma olasılıklarını büyük ölçüde artırır. Öyleyse sorun, hem çevrimiçi hem de sonuç veren canlı sohbeti çevrimiçi nasıl uygulayacaksınız? Cevap, bu benzersiz müşteri destek deneyiminde deneyimlenen birine konuşma yetkisi vermektir. Canlı sohbeti devretmek için üç iyi neden.

Özel ve İhtisas Ajanlar

Dış kaynaklı bir iş ortağıyken, şirketler bu işlevin sürekliliğine güvenebilirler. Acentelerin telefonlara cevap verebileceği satış departmanlarından farklı olarak, diğer yazışmalarla birlikte e-postalara yanıt vermek için, dış kaynaklı sohbet ekipleri genellikle sadece sohbetler almaya odaklanır. Bu, ajanın sohbet uzmanı olmasını sağlar. Bir şirkete ihtiyaç duydukları daha büyük sohbetler, gittikleri hizmetler ve ürünlerden daha büyük bilgi sahibi olurlar.

Bu günlerde çevrimiçi olarak sohbet etmenin daha da kötüsü nedir? Canlı sohbet almak, ancak bir müşterinin yardıma ihtiyacı olduğunda kimse cevap vermeye hazır değildir. Bu olduğunda çoğu tüketici sadece web sitesini terk edip başka bir yere gidecek. Birisi ile yapılan canlı konuşma, hiçbir müşterinin hiç takip edilmediğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır. Aktif bir sohbet cevaplama servisinin 24/7 kullanılabilir bir grubu vardır, aynı anda birden fazla sohbete katılabilen aracıları vardır. Çoğu temsilcinin ayda yaklaşık 800 sohbet gerçekleştirebileceğini biliyor musunuz?

Uygun fiyat ve anlık sonuç

Çalışanların fiyatı genellikle bir organizasyon içindeki en büyük harcamalardan biridir. Bu sadece maaşın bedeli değil, işe alım, istihdam maliyeti, iş yeri, ekipman ve aynı zamanda onlara yardımcı olmak için gereken altyapıdır. Sohbet dış kaynak ortağı, yönetim parçasına odaklanarak şirketin sohbete ve bu potansiyel müşterilerin sohbet yoluyla sahip olmasını istediğiniz deneyim türüne dikkat çekmesine izin verir.

Dış kaynaklı sohbet ekibindeki maliyet, masraf olarak değil, iyi bir yatırım olduğu için dikkate alınmamalıdır. Sohbet, anında geri dönüş sağlayan bir şeydir ve hizmet ya da üründen elde edilen karla ilgili olarak, birkaç etkili sohbette ya da belki de etkili bir sohbette yeterli paraya sahiptir. Outsourcing sohbet hizmetlerine yapılan yatırımın geri dönüşü sayısız yüzde ile birleştirilmiştir.

Sohbet Operatörleri sadece Müşteri Destek Temsilcileri değildir

Bu ikisi sırasında benzerlikler görseniz de, iyi bir müşteri desteği tekrarı her zaman iyi bir sohbet operatörü oluşturmaz. Birçok satış departmanında, aracıların ortalama arama sürelerini kısaltmak için olabildiğince çok az yazmayı tamamlamaları için yazılımlar yapılır. İletişim açık bir şekilde sözeldir, bu yüzden arayanın ne istediğini kolayca öğrenebilir ve basit ve kullanışlı bir tonu paylaşabilirsiniz.

Sohbette, tüm iletişimler yazarak yapılır, bu nedenle aracı hızlı yazmalı, uygun dilbilgisi, noktalama ve yazım kullanmalıdır. Ziyaretçinin ihtiyaçlarını karşılarken, zevkli ve kullanışlı bir tonu aktarırken ve zamanında yapmaları gerekiyor. Sohbetler için çoğu soru geneldir ve tahmin edilebilir. Bu, sohbet ekiplerine ziyaretçilere yardımcı olma konusunda rehberlik etmek için SSS’lerin gerekli olduğu zamandır. Daha çok temsilci bir web sitesine hizmet eder, daha bilgili olurlar.

Bilim ve Canlı Sohbet sanatı

Çevrimiçi olarak iyi bir sohbet platformu uygulamaya girecek çok şey var. Düğmeler, yerleşimler ve pozitif davetleri doğru şekilde kullanma şekli yalnızca birkaç faktördür. Şaşırtıcı bir şekilde, her iş türü için tam olarak aynı değil. En iyi miktardaki tüketiciyi elde etmek için, konuşmanın her bir unsurunu etkileşime girmeye ve uyarlamaya çalıştığınız izleyicileri anlamanız gerekir. Yazı tipi, renkler, zamanlama ve pozitif davetlerin akışı kritiktir. Ayrıca, ekip eğitimi hakkında konuşmaya ve sohbet ajanlarının servis veya ürün içinde akıcı olduğundan emin olmadık.

İyi bir delege ortağı bu unsurları anlayacaktır, en iyi sonuçlarda kadroda her değişiklik yapmak için kayıt verilerini sürekli olarak gözden geçirin. Geleneksel müşteri desteğinde, telesekreter hizmetleri şirketini arayan birinin kontrolü yoktur. Ancak sohbetle, müşterinin sohbete katılmasına yardımcı olacak stratejiler. Bu çok zor. Çok agresif olamaz ve müşteriyi uzaklaştırabilir, ancak sohbetin bir çiftine bu kadar pasif olamaz.

Canlı sohbet, kesinlikle, müşteri desteğini geliştirmek, arama yapmak ve satışları iyileştirmek için mükemmel bir yoldur. Bu özel hizmet dış kaynak kullanımı, sayısız yüzde içinde tipik getiriler ile, küçük ve orta ölçekli şirketler için umut verici.