Sohbet Odaları: Farklı Sıralar

Bir sohbet odası internette senkronize konferans (zaman zaman asenkron konferans). Çok sayıda sohbet odası var. Sizin kararınız benzersiz ihtiyaçlarınız / tercihlerinize göre yapılmalıdır. Aslında tek amacı sohbet özellikleri sağlayan web siteleri olan özel sohbet odaları bulacaksınız. Başkalarına katılmak için harcadığınız zaman bu sohbet odalarından birkaçı özgürlüğe sahiptir.

Başka bir sohbet yeri im veya IM. Bu gerçekten gerçek zamanlı metin tabanlı sohbet. Yazılı metin tabanlı sohbet odası en erken sohbet yeri olabilir. Çevrimiçi forumlar ve tam kapsamlı grafik sosyal ortamlar olabilir. Ses odalarını kullanmak için bir destek oldu. Bazı sesli sohbet odaları hem ses hem de metin içerirken, bazıları sadece ses odalarıdır. Facebook gibi sosyal medya siteleri de sohbet özellikleri sağlar.

Sohbet yerleri, türetildikleri sohbet komutuna göre de kategorilere ayrılacaktır. Buna dahil olanlar:

Java: Bu sohbet odaları tüm tarayıcıları kullanır, ayrıca Java script özellikli telefonlarda çalışır. Ancak, Java'ya izin vermek için tarayıcının ayarlarını değiştirmeniz gerekir.

Flash: Bu odalar Adobe Corporation'ın Macromedia Flash Player istemcisi tarafından işletilmektedir ve yerleşik web siteleridir. Bu nedenle, sohbeti kullanmadan önce Flash Player'ı yüklemeniz gerekir. Flash Player tamamen ücretsiz olarak indirilebilir.

IRC: IRC (Internet Relay Chat) gerçekten çok kullanıcılı bir sohbet yeri ağıdır. İnsanlar burada buluşabilir ve özel olarak veya belki de kanallarda konuşabilirler. Sizleri farklı IRC sistemlerine bağlayan bir IRC sunucusuyla bağlanmak için bir IRC istemcisine ihtiyacınız vardır.

MIRC: Başka bir seçim MIRC, yani IRC'yi kullanabilmenizi sağlayan küçük bir yazılım programı. MIRC tamamen ücretsiz olarak indirilebilir.

sohbet yerleri de temalarına göre kategorize edilecektir. Muhtemelen en popüler odalar çıkıyor. İlişkileri bulmaya çalışanlar için tasarlandılar. Eşcinsel insanlar için olduğu gibi, gençler için yaratılmış bireyler, boşanmış insanlar için özel sohbet sohbet yerleri bulacaksınız. Bu odaların çoğu özel ve ortak odalara sahiptir. Aynı inanışa sahip kişilere birlikte eşlik etmelerine ve etkileşimde bulunmasına izin veren dini sohbet odaları bulacaksınız. Aynı mesleği olan bireyler ve örneğin spor, film ve müzik gibi benzer ilgi alanlarına sahip olanlar için engelliler için de sohbet noktası vardır.